Kółko misyjne

Od czterech lat działa w naszej Parafii w Przyszowicach KÓŁKO MISYJNE , do którego należą dzieci ze Szkoły Podstawowej .

Kółko Misyjne założyła   i prowadzi w naszej Parafii od 01.10.2014 S.Adriana Łebkowska ze Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi . Dzieci mają swoje spotkania regularnie w każdy piątek przed Mszą Św szkolną w okresie zimowym a w okresie letnim po każdej Mszy szkolnej. Podczas tych spotkań nie tylko zdobywają wiadomości o misjonarzach , krajach misyjnych , ludziach tam żyjących , ale także sami oraz przy wspaniałej współpracy rodziców proponują konkretne formy pomocy dzieciom w Afryce , Madagaskarze , Libii czy Syrii . Na spotkaniach często dzieci otrzymują do przeczytania artykuły z czasopism o tematyce misyjnej , uczą się piosenek misyjnych , mają do wykonania konkretne zadania MAŁEGO MISJONARZA we własnym środowisku , uczą się empatii i troski o swoich bliskich oraz tych , którzy oczekują pomocy .

Nasze dzieci jak to przystało na Małych Misjonarzy często spotykają się przy ognisku , wyjeżdżają na wycieczki górskie USTROŃ i Czechy , do Sanktuariów np.Częstochowa , Kraków – Łagiewniki , Katowice Panewniki /adoracja przy Żłóbku / do palmiarni i do kina ….

 

Czas misji – program formacyjny PDMD 2017/18

Cele i zadania koła misyjnego

Zadania w ciągu roku