REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE

W niedzielę 11 marca w naszej parafii zgromadzili się członkowie Domowego Kościoła oraz młodzież by wspólnie przeżyć Rejonowy Dzień Wspólnoty.

Wspólne świętowanie tego pięknego Dnia Pańskiego rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty oraz modlitwą . Następnie nasz moderator ks.Tomasz Antczak wygłosił konferencję w ,której poruszył istotę oddania się Maryi. Naszym zadaniem na wzór Niepokalanej jest budowanie Kościoła, a zacząć musimy od tych najmniejszych rzeczy. Takim miejscem budowania innych i nas samych jest wspólnota, na początek rodzinna, potem kręgu, parafialna ….

Uczestniczyliśmy w Eucharystii włączając się w posługę liturgiczną.

Po Mszy św. odbyły się spotkania w grupach gdzie pogłębialiśmy te treści dzieląc się swoim doświadczeniem.

Następnie podczas agapy mogliśmy się cieszyć i wysławiać Boga we wspólnych zabawach i piosenkach oraz napełniać nasze brzuchy. Na takim Dniu Wspólnoty możemy zauważyć jak oaza jest zróżnicowana, bo przecież mamy tutaj rodziny z dziećmi, ale i młodzież w różnym wieku. I tak jak każdy jest inny, tak też każdego łączy jedno – miłość do Pana Boga!