Aktualności

Uroczystość państwa Błaszczyk

W zeszłą sobotę państwo Marek i Jolanta Błaszczyk wraz z rodziną, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi dziękowali Bogu za 20 lat prowadzenia oraz 25 lat pracy w swoim gospodarstwie. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. abp Damian Zimoń. W swoim kazaniu podkreślił wartość kultury rolniczej na ziemiach śląskich i zwrócił uwagę na ścisły związek pracy rolnika z Eucharystią – postacie Chleba i Wina są owocem tej pracy i tym samym ją uświęcają.

Zmiany personalne w klasztorze sióstr jadwiżanek

Posługę w klasztorze naszej parafii zakończyła s. Fatima i udała się do Skorzeszyc, gdzie siostry opiekują się domem rekolekcyjnym. Do naszej parafii przybyła ze Skorzeszyc s. Beatryks, a z Gliwic s. Oktawia. Życzymy siostrom wszelkich potrzebnych łask w nowych miejscach posługi i chcemy pamiętać o nich w naszej modlitwie.

Msza święta dożynkowa

W pierwszą niedzielę września sprawowana była Msza święta dziękczynna za zebrane w tym roku plony. Uroczystości przewodniczył ks. wikary Adam Niedziela, a w koncelebrze uczestniczyli ks. Marian Kasperczyk oraz ks. Joachim Smołka. Modliliśmy się w intencji rolników Gminy Gierałtowice o zdrowie i Boże błogosławieństwo. Delegacje naszych sołectw złożyły wieńce dożynkowe wraz z plonami u stóp ołtarza, aby zostały pobłogosławione. W ten sposób dziękowaliśmy Bogu za zboża i owoce ziemi oraz za trud rolniczej pracy. Kazanie wygłosił ks. Antoni Sowa ze Zgromadzenia Księży Oblatów Maryi Niepokalanej.